zpět na Tvorba

Václav "Vasho" StárekJen tak. A proč ne? Jen tak se zastaví snad u každého zemětřesného plivance, na který kouká jak nudle vytáhnutá až z paty. Myslí na blbosti jako kdokoliv jiný. K těmto nesmyslům občas připleskne nějaký ten epileptický záchvěv, který se údajně tváří jako báseň. Podobné záležitosti následně schovává do šuplíku, kde je nechává pohodlně odpočívat, zahřívat prachem a pavučinou. Časem je třeba udělat pořádek a přemístit skoro zavšivené verše do koše, ale popravdě řečeno, i v gumových rukavicích se člověk bojí sáhnout na útržky, které kdysi získaly status papíru. Teď jejich barva splývá se ztrácejícím se inkoustem. Jediné a nejvíce nápadné jsou jen modrozelené bobky plísně.
Jana

~Pozoroval jsem rozbouřené moře.
Nespoutaný živel
drtil svou mocnou silou
hrubé hroudy naplavenin.
Jak bodavé ostří
brousil zrádné útesy zapomnění.

Ach, pane Lebedo,
i ta voda nezkrotná
nakonec skončila
v hajzlu
~

Rozplývající se mrak

Ztratil jsem tě. Smůla. Zoufale si tě kreslím na tebou oblíbené stehno. Blázním a vybouchávám když se vracíš za mnou. Štěstím jsem se rozplynul ti v rukou

~

Četl jsem, že nejradostnější skok lze nalézt v dětských očích, které jsou plné krásné imaginace. Také bych si povyskočil ze 14. patra

~

Čajoví piráti chtějí nesmlouvavě obsadit Babylonskou věž. Pro pořádnou kořist jsou ochotni nasadit život. To ještě ovšem nevědí, že bude stát za piču.

~

Pošlapaný kus štěstí se těžko slepuje opět v jeden celek, ale pokaď se to podaří obhájíš si Modré z nebe

~

Kroky

Kroky. Primitivní kroky! Sakrálně ty kroky! Uprostřed temných uliček se doplácají až na konec představitelna, pokojně zhynou, aby unesli bolavé závaží příštích příběhů.

~

Všichni mě mají za malého klučíka, který si hraje na písečku s bábovičkou. Ale mě se líbí, Když si s kamarádkou porovnáváš umělá prsa. Mnohem lepší, moc, než tvá uspávací pusa na dobrou noc.