zpět na kapely 80-90 let

ZA CO ?

ZA CO ? Na ukázku dvě skladby ke stažení:
Na zlost, mp3 ke stažení Na zlost
Tleskač, mp3 ke stažení Tleskač

Kapela ZA CO ? byla orientovaná spíš než na punk na alternativní rock (a taky pořádný úlet - stojí to za to). Maluttki se po pár pivech nedávno rozpovídal: "Kapela předběhla minimálně o 10 let dobu a proto tehdy neměla odezvu. Oprostila se od klišé, začala si dovolovat a nebylo jí odpuštěno". Složení:
Robert"Maluttki"Mazurek - basa, kytara, zpěv, sbor, varhany / Martin Pálka - kytara, basa, zpěv, sbor / Marc Criminal - kytara, sbor / Eda Mazurek - zpěv, sbor / Láďa Pecha - bicí

Texty většinou - Eda Mazurek. Zkoušeli u Pálků v rodinném domku a jak si někdo vzpomněl - taky pět minut před koncertem v Domě pionýrů, zkoušeli na záchodě. Další koncerty - Bermudský trojúhelník a za zmínku stojí akce v Orlové v 89., která byla rozprášena policií a Lidovou milicí. Hotové manévry. obal z kazety vydané R.M. Lidi byli odváženi antony na výslechy. Akce se měla odehrávat na soukromém pozemku a kapela měla sraz v hospodě "Zlatá orlice". Maluttki už si nevzpoměl jestli měli taky hrát a nebo se šli jen podívat. Později z toho vznikla píseň - Nejen zlatá orlice.

V restauraci Kosmos "v mezipatře" na koncertě u příležitosti zvolení Václava Havla prezidentem - hostoval v kapele Jirka Tibitanzl.

Nahrávku někde v garáži 1990 jim pomáhal realizovat zvukař Pavel"Ďábel"Pavlica.

(pm)

obal z kazety R.M.