zpět na kapely 80-90 let

Personal

Na ukázku skladby ke stažení: Lonsy, Together - demo asi 1993 v první sestavě
personal_v Jazz-clubu
Babylonian tower, mp3 ke stažení Babylonian tower
Man kills love, mp3 ke stažení Man kills love


Začátkem devadesátých let vzniká kapela PERSONAL s kořeny v alternativní scéně, otevřená novým vlivům. V té době v kapele poslouchali - Primus, Masacre, Elliot Sharp, THE EX & TOM CORA...A Mallutki odněkud dotáhl japonské RUINS a furt tím kapelu prudil..... První složení PERSONALU: Pepa "Jose" Jano - bicí / Robert "Maluttki" Mazurek - kytara / Olda "Medvajz" Juran - basa / Venca Namyslo - sax

Zpívalo se anglicky. Koncertů moc nebylo. Něco v Jazz-clubu v Havířově a jednou hráli v Šumperku. Zafújané horské údolí kapelu moc nepřijalo, osazenstvo místního klubu se tvářilo vlažně. O co míň koncertů, o to víc kapela zkoušela. A když se podařilo natočit demáč (kolem roku 93), kapela měla hotový repertoár a mohla začít naplno koncertovat - Maluttki odešel z kapely. Nastoupil náhradní vojenskou službu. Nečekaně se stáhl, jako by se zalekl ambicí častějšího koncertování.

Skladby ke stažení - album Udusme se 1998
Choroba, mp3 ke stažení Choroba
Vztah, mp3 ke stažení Vztah

Kapela vzala nového kytaristu - Petra Židela. Nový element, a tím pádem se to posunulo úplně jinam. Větší důraz na bigbít, přibyla sóla, ubývalo provokujících kytarových prvků, bizarností... Nastoupil další člen - David Gadula, druhý sax. Propletence saxofonů. Zpíval Venca Namyslo. Jeho zpěv dal kapele zase jiný ráz. V novém složení:

personal_v Jazz-clubu David G. - zpěv, alt sax,klávesy / Medvajz - basa, střep kytara a štěky / Venca N. - zpěv, tenor sax, klávesy / Pepa - bicí / Petr Židel - kytara, kyt.sóla

vydali svépomocí album UDUSME SE (1998). Nahrávalo se živě ve studiu STANLEY SOUND, v kině kultur. domu L.Janáčka vždycky když zmizeli diváci.
Medvídkovi to přestávalo vyhovovat. Cítil, že i Petr Židel není příliš spokojen - a tak samovolně došlo k rozdělení kapely. Petr Židel spolu se svým bratrem a novým basákem založili kapelu - mh&d "malíkův hnus a dech".

Medvídek se dal zase dohromady s Maluttkim. Přibrali Vaška "Kládu" na varhany a Jose, který mezitím prodal úplně nové bicí (měl je jen půl roku) a prachy vrazil do kulečníku, nebo snad stolního fotbalu - se rozhodl, že s Maluttkim hrát nebude. Stačila mu prý předchozí zkušenost. Měl na něj vztek, že od kapely utekl když byl program hotový a stálo je to všechny spoustu času. Medvídek, Kláda a Maluttki zkoušeli různé bubeníky, ale dlouho nic - až přemluvili Jiřího "Bazila" Pavlicu (exRadegast,exKlec...) a vznikl FOSSIL. Prý se původně měl jmenovat PRATVOR.

(pm)