zpět na kapely 80-90 let

Masomlejn

Na ukázku skladby ke stažení.....info o nahrávce: MASOMLEJN Paměti plešatého kozla - koncert v KM DELTA v Ostravě 17.11.1989 / Složení: Martin Lukáš - gt,voc,kazoo,hudba,texty / Michal Lang - dr / Jiří "Bobeš" Prokš - bg / Dana Lukáš - voc,kazoo,klávesy / Jiří "Ryba" Tibitanzl - sax,clar (na vojně) / zvuk: Fr.Báča, A.Kovalský / střih: Tomáš Matoušek
Masomlejn,live,zleva,Lukáš,Lang,Kalous,Tibitanzl,Prokš,1988
Koukni hochu, mp3 ke stažení Koukni hochu
Orgány, mp3 ke stažení OrgányNázev kapely byl inspirován pasáží z knihy "Piknik u cesty" bratří Strugackých: "...tady člověk s láskou k bližnímu moc nepořídí. Všechno tady člověk může projít, sám ale mlýnkem na maso neprojde..."
Vznik během druhé poloviny roku 86, kdy se bývalí spolužáci z gymnázia Rudé Armády začali vracet z vysokoškolských studií zpátky domů. Hlavním mozkem kapely byl od počátku kytarista a zpěvák - Martin Lukáš, na basu hrál - Jiří Prokš, na saxofon - Jiří Tibitanzl a bubeník – Michal Lang. Později se kapela rozrostla příchodem Dany Kalous – zpěv. V devadesátých letech vystřídal basu – Michal Koval a bicí – Láďa Pecha.


/ z olomouckého punk magazínu 1989 /

“MASOMLEJN dává přednost odlehčené poloze vtipné ironie, parodického nonsensu i originálního humoru. Výsledkem je “totální” sepětí hudební, textové a vizuální složky, představující jednolitý koncepční celek. Od prvotního jednoduše syrového zvuku se kapela postupně dobrala k dnešnímu současnému projevu, kde základní punkový substrát znamenitě doplňují nevšední texty, ozvláštněné hojným použitím regionálního dialektu spolu s promyšlenou pódiovou prezentací na způsob rockového divadla či kabaretu.” (Sračka č.3/4)
Masomlejn,ve zkušebně,Lukáš,Lang,Kalous,Prokš,1987
Podrobnější článek na stránkách České televize – Bigbít: kapela MASOMLEJN


obal kazety R.M.