zpět na kapely 80-90 letŽivelnost punkerů vedla k zakládání nových a nových kapel. Někdy vydržely déle, jindy jen přes noc. Šlo vesměs o stejné lidi známé z jiných souborů. Jedni z prvních punkerů v Havířově: Jonšta / Klec / Semiš / Jehova / Jopek / Eskimo / Křída / Pinďa / Zrzek / Cripple / Pavel Hrnčíř / Pavel Přeček / Olda Juran... Prvních pět kapel: Hlavy 2000 / Klec / IQ:60 / ČBT / Katafalk ... a potom další seskupení s různými názvy, kdy záleželo taky na náhodě, kdo se s kým sešel, měl zrovna nástroj atd. V Havířově se hrál zajímavý punk, víc alternativ., ovlivněn novou vlnou. (Názor Jehovy : "Začátky punku v severních Čechách nebo Praze to byl klasický punk, dělnická scéna. V Havířově víc intošský, vlastně i co se týče zjevu - nikdy nenosili kohouty...")

Černobílá televize

Kapela ČERNOBÍLÁ TELEVIZE vznikla o něco později než IQ:60. Spolužáci třetího ročníku stejného gymnázia: Jehova / Eskymo / Křída / Semiš. Zkoušelo se v garáži a u Eskima doma. Texty skládal Jehova ("Koupil jsem si televizi nebyla však barevná...", "Ovečky...") hudbu dělal Eskimo. Začátkem léta 1983 se podařil jeden koncert v Hnojníku (spolu s IQ:60), který ovšem rozehnali policajti. Kapela ČBT byla uvedena v jednom bolševickém elaborátu, kde se psalo mimo jiné o závadové mládeži (teze o nastoupené linii strany a vlády či co - viz fotogalerie). Kapela vydržela asi rok nebo dva.


Balkanpunk

Na ukázku skladba ke stažení / info o nahrávce ....... BALKANPUNK 1986-87 ......... / příležitostné seskupení / z kompilace RM 004 Punk Company Havířov.
Balkanpunk 4., mp3 ke stažení Balkanpunk 4.