zpět na kapely 80-90 let

Barvy Lucky

Barvy Lucky / bicí (?), Martin Kopeň Na ukázku tři skladby ke stažení ...... z CD - H A P Y MYŠMAUS / ve složení: Martin Kopeň - kytara zpěv / Petr Galambica - baskytara / Stanislav Hovadík - bicí (díky Jiřímu Krejčímu, Papikovi, Pajdulovi, Mrošovi & ..) r.2000
Hlava, mp3 ke stažení Hlava
Alena, mp3 ke stažení Alena
Vlasy, mp3 ke stažení VlasyPůvodně se psali s přehlasovaným Y ve slově Barvy- trio nejmladších představitelů těsně předrevolučního havířovského punk rocku. (Martin Kopeň, ten hlavní v Barvách Lacích, měl předtím kapelu Chaos). Barvy Lucky nikdy nevybočily z trojčlenné sestavy. Martin Kopeň, velmi dobrá kytara, velmi dobrý zpěv se stopami bluesového cítění, v zakládající sestavě basa a back vocal Michal Randl, a bicí tuším Marek Slonka z Modulace 33. Do své hudby míchali také vlivy britských kytarovek, po revoluci vystoupili např. po boku RADEGASTU a polských PYDŽAMA PORNO v Ostravě. O další existenci kapely není zpráv. Vzpomínám si, že Martin vždy kladl důraz na kvalitu muzikantů, takže chtěl bubeníka -stroj, totéž basák. To bylo občas těžké. Punkáči to hrnuli pod tlakem, hudba Barev však byla v mnoha momentech více přemýšlivá, navíc stála jen na třech nástrojích, takže bylo třeba hrát dobře a přesně.
(pozn.jp)
Barvy Lucky / Petr Galambica, bicí (?)

Trio BARVY LUCKY vzniklo někdy 1988-89. První sestava: Martin Kopeň - kytara (texty, hudba) / Michal Randl - baskytara / Marek Slonka - bicí .
Celá 90 léta probíhaly v kapele změny v obsazení. Za bicíma se postupně vystřídali: Radim Szkandera / Tomáš Pech a nakonec zakotvil Standa Hovadík. Basu vystřídali, jak šli za sebou: Pavel Orban / Zdeněk Oborný / Petr Galambica. Přes velkou fluktuaci hudebníků Barvy Lucky koncertovali v našem regionu i mimo něj .... Olomouc (Ponorka), Zlín (Golem), Praha, Mohelnice ..., podařilo se vydat MC - SEM TAM (studio Barbarella, technika, zvuk - Mroš, nahráno v prosinci 1997) a v r.2000 CD - H A P Y MYŠMAUS (taky u Mroše..). O rok později kapela pozvolna usnula.

(pm)Barvy Lucky - foto

Barvy Lucky / MC a obal CD

Texty ........ na obalu CD - HAPY, HLAVA, HRAČKY, BUDE HŮŘ, KAPKY, NEČEKÁM


Texty ........ KYŠ KYŠ, ALENA, ARBEIT MACHT FREI ?, VLASY, POLETÍM, MYŠMAUS