zpět na kapely od r2000

Mroš & The Voices

Mroš & The Voices, na Rockfestu v Dobříši 2004 Výborná kytara, tvrdé ryfy Mroše rostlého v metalu, industriální hluky v pozadí. Howado zpívá, deklamuje a skáče jak šaman kolem bubnů a krabic se samply - originální úderka z Havířova MROŠ & THE VOICES je nářez, který si nenechte ujít !

Vznik kapely v r.1996. Nejdříve duo: Radim "Mroš" Vaněk (ex Hector) - kytara / Standa Hovadík (Barvy Lucky) - bicí, zpěv. Záhy se k nim přidal Rosťa Pope na basu (PBK Blues, Velvet Bloud). Vznikl demáč, ze kterého posléze kapela čerpala materiál na první CD '96,880 G', které vyšlo vlastním nákladem roku 2000. Během nahrávání ve studiu Barbarella za bicí usedl Ivan Laněk a Howado se mohl věnovat zpěvu a perkusím. Mroš

V r.2001 další změna u bicích - Lukáš Krejčí a po roce ho nahradil Láďa Říha (Hypnotic Scenery, Galactic Industry). V této sestavě se natáčelo druhé - CD s názvem THANX ( 2006 ) V létě 2006 basistu Rosťu Popeho vystřídal Jirka Štverka ( Fire dog, Olgoj Chorchoj, Marxova tchýně ) a bubeník Láďa Říha se rozhodl odcestovat za hranice hledat štěstí jinde. Kapela zůstává jen ve třech. Takže momentální sestava je:

MROŠ - guitar / ST. HOWADO - voc. , drums , perc. / JIRKA 4 ŠTVERKA - bass

mp3 ke stažení a další... web.stránky Mroš & The Voices