zpět na kapely od r2000

mh & d

Hudební seskupení mh & d "malíkův hnus a dech", křižující hudební styly: punk, funk, HC, jazz, rock, vzniklo v roce 1999. Zakládající členové:
mh&d Petr Židel - kytara / Vašek Namyslo - Tenor sax,zpěv / David Gadula - Alt sax,zpěv / Daniel Branný - bas.kytara / Martin Židel - zpěv / Jan Morcynek - bicí /. Jana Morcynka nahradil po dvou letech hráč na bicí nástroje - Jiří Vlk.

mh&d doposud natočili dva demosnímky. První z nich s názvem "mh&d" byl natočen v garáži č.p.626 tzv."garážovou technikou" a obsahuje dvanáct skladeb. Druhý demosnímek nese název "Choroba" a byl natočen v Havířově ve studiu "69" Pepy Pokorného. Kapela si zahrála na několika hudebních festivalech, např. Horní Lhota společně s UŽ JSME DOMA, LAURA A JEJÍ TYGŘI a další... Kromě festivalů se mh&d objevuje v různých regionálních klubech, ale i v klubech mimo ostravský region.

Petr Židel dostal nabídku hrát v kapele Už jsme doma, kterou neodmítl. Malíkův hnus a dech na nějakou dobu usnul. Na začátku r.2007 (možná ještě dřív) se Petr Židel vrací, garáž znovu ožila a mh&d začíná zkoušet (přibrali dalšího muzikanta ... info se připravuje).

(pm)

mp3 ke stažení a další ....web stránky mh&d .