zpět na kapely od r2000

BluesCompany

Na ukázku skladba ke stažení:
The Sky Is Crying, mp3 ke stažení The Sky Is Crying


(blues, rock, jazz)
kapelu BluesCompany založil v roce 2002 její frontman a zpěvák Tino Christian Brudny, který se po několika letech vrátil z USA a Austrálie. Na svých cestách měl Tino možnost poznat spoustu zajímavých muzikantských legend a načerpat hodně nápadů, jak se hraje blues přímo v kolébce.
Po několika personálních změnách se sestava kapely ustálila na pětici instrumentálně vyspělých a vyhraných muzikantech z okolí Havířova, Č.Těšína.
Tino Christian Brudny - zpěv, akustická kytara / Štěpán Gažik - kytary / Pavel Baumgartner - klávesy, kytara, zpěv / Josef Žerdík - baskytara / Jiří Bořuta a Pavel Berka - bicí.
Muzikanti jsou schopni nejen věrně hrát převzaté skladby a také do muziky přinášet svoji fantazii a improvizační schopnosti a zkušenosti. Kapela je charakteristická sehranou a šlapající rytmikou, která staví základ pro melodické hráče. Především pak pro výborného jazzového kytaristu a známou muzikantskou osobnost - Štěpána Gažika, jenž dokáže skvěle improvizovat a jamovat. Další výraznou osobností je hráč na klávesy a na kytaru Pavel Baumgartner, který umí najít ten správný hammondovský výraz na klávesy. Kapela pak hlavně doprovází zpěváka Tina Christiana Brudného, který žije bluesem celý život a dokáže vnést do zpěvu typickou bluesovou syrovost a upřímnost. V roce 2004 kapela natočila demo CD s názvem "K posrání". Tento název paroduje jak obsah CD, tak i stav WC ve známém havířovském jazzklubu.

kontakt: zerdik.josef@seznam.cz / tel: 603 523 847